Fullsreen sliders

Home / Pluginy / Fullsreen sliders

W sieci jest bardzo dużo pluginów tego typu. W tym wpisie postaram się wybrać dziesięć zasługujących na opisanie i oczywiście na wykorzystanie na własnej stronie.  Slajdery pokrywające całą przestrzeń monitora, które potrafią się skalować w zależności od rozdzielczości ekranu stały się bardzo popularnym dodatkiem na stronach internetowych. Ich wykorzystanie jest bardzo szerokie. Z pewnością nadają się na strony internetowe fotografów, jako przedstawienie swoich prac w bardzo ciekawy sposób. Mogą służyć na stronie typowo biznesowej jako pewnego rodzaju intro przed główną treścią. Walorów estetyczny raczej nie trzeba opisywać. Przejdźmy zatem do prezentacji.

Vegas Background JQuery plugin

Jest to świetny slider wyświetlający pokaz slajdów na całej powierzchni monitora. Posiada wiele funkcji, które potrafią go dopasować do własnych potrzeb. Oprócz samego pokazu slajdów pozwala na ustawienie efektów, wyświetlania nawigacji w postaci miniatur obrazów, oraz podpisów poszczególnych slajdów.

adres: vegas.jaysalvat.com/demo/

 

Supersized is a fullscreen background slideshow

Jest to bardzo funkcjonalna galeria, skalująca się do całej dostępnej przestrzeni monitora. Posiada wiele funkcji, które pozwalają na dopasowanie pokazu slajdów do własnych potrzeb. Galeria posiada kilka rodzajów nawigacji. Możemy w niej użyć charakterystyczne kropki linkujące do odpowiednich obrazów, listę miniatur oraz strzałki.

adres: www.buildinternet.com/project/supersized/

Fullscreen Slit Slider with jQuery and CSS3

Kolejny slider ma dość nietypowy sposób działania. W tym przypadku zachęcam do obejrzenia wersji demo.

adres: tympanus.net/Tutorials/FullscreenSlitSlider/

Fullscreen Background Image Slideshow with CSS3

Jest bardzo ciekawy slider posiadający tekstury okrywające obrazy, efekty rozmycia oraz zbliżania stopniowego obrazu. Skrypt pozwala na dodawanie opisów do poszczególny slajdów.

adres: tympanus.net/Tutorials/CSS3FullscreenSlideshow/index2.html

Gallery Jack Reboot

Jest doskonała galeria, posiadająca kilka stylów wyświetlania obrazów, nawigację w postaci miniatur. Pozwala na dzielenie zasobów w kategoriach i przypisywania im różnych cech, jak np wielkość miniatur. Oprócz typowych funkcji slider pozwala na dodawanie muzyki odtwarzanej w tle oraz sterowanie nią.

adres: www.codingjack.com/galleryjackreboot/fullscreen.html

Recommended Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.