Strona internetowa z Revolution Slider

Home / Pluginy / Strona internetowa z Revolution Slider

Dziś na ruszt weźmiemy jeden z najpopularniejszych skryptów do tworzenia pokazów slajdów na stronie internetowej. Mowa o Revolution Slider w wersji dla Joomla.

Pakiet od Unite CMS składa się z modułu oraz komponentu. Komponent w przestrzeni administracyjnej służy do zarządzania pokazami slajdów oraz ich tworzenia. Moduł służy do prezentacji ich na stronie internetowej. Revolution slider swoją popularność zyskał dzięki bogatej funkcjonalności, a przede wszystkim dzięki obsłudze wielu warstw w pokazach slajdów. Komponent przy projektowaniu slajdu pozwala na dodawanie nieograniczonej ilości warst. Każda może cechować się własną animacją, własnym czasem pojawienia się przed oczami użytkownika, oraz własnym czasem zniknięcia.

Obsługa wielu warstw to zdecydowana potęga komponentu, jednak znajdują się w nim również opcje, które pozwolą na wykonanie dosłownie każdego typu slider’a. W konfiguracji systemu możemy zdefiniować szerokość pokazu slajdów. Może to być szerokość stała, określona responsywna. Może to być także szerokość na całą możliwą przestrzeń strony internetowej. Bogata funkcjonalności pozwala na stworzenie pełnoekranowego pokazu slajdów, czyli takiego, który zajmie całą przestrzeń monitora użytkownika, który właśnie to go ogląda. Oprócz samych plastycznych ustawień szerokości oraz wysokości mamy możliwość ustawienia siatki animacji i jej wielkości, czyli przestrzeni gdzie będą animowane utworzone wcześniej warstwy.

W ustawieniach mamy możliwość konfiguracji takich opcji jak wygląd, ustawienia miniatur, a nawet wsparcia parallax czy obsługi warstw na urządzeniach mobilnych. Cała magia ukazuje się po przejściu do edycji slajdu. W tym miejscu mamy możliwość zarządzania naszym pojedynczym slajdem. Możemy dodawać warstwy tekstowe, obrazkowe jak i wideo, tworzyć przyciski, formatować treści za pomocą listy dostępnych stylów, możemy również tworzyć i definiować własne style. Edytor slajdów posiada opcję podglądu z możliwością ustawiania warstw metodą przeciągnij i upuść. Obsługa edytora nie powinna sprawiać kłopotów nawet osobą nie mającym nic wspólnego kodowanie w CSS czy HTML. Pod podglądem mamy dostęp do linii czasu na której możemy ustawiać czas wyświetlania poszczególnej warstwy oraz czas wejścia czy wyjścia. Obsługa osi czasu przypomina nieco interfejs programu Adobe Flash.

Kolejna kolumna to dodatkowe opcje określające rodzaj animacji i jej parametry. Mamy dostęp do kilkuset rodzajów animacji. Każda warstwa może posiadać inną.

Oprócz naprawdę imponującej ilości opcji Revolution Slider posiada możliwość exportu oraz importu slajdów. Jest to naprawdę przydatna funkcja umożliwiająca np.: stworzenie szablonu i importowania go pomiędzy innymi stronami internetowymi.

Dodatek jest oczywiście płatny, jednak jego cena zestawiona z jego możliwościami jest naprawdę niska.

Recommended Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.