Pluginy sroll page

Home / Pluginy / Pluginy sroll page

Jeżeli chcesz stworzyć ciekawą stronę internetową, działającą sposób, który wyróżni ją z pośród tłumu, plugin do „skrolowania” strony internetowej powinien Cię zainteresować. Tradycyjne strony po kliknięciu w zakładkę, odnośnik, przeładowują się, przenosząc użytkownika w określone miejsce. Strony, które „skrolują” się zazwyczaj są serwisami o tylko jednej podstronie, wszystkie działy są umieszczone w na zakładce startowej. Kliknięcie w link lub zakładkę przenosi użytkownika, płynnie w dół do określone nawigacji. Jest to ciekawy sposób przedstawiania zawartości witryny i co raz częściej stosowany. W artykule tym przedstawię kilka pluginów do „skrolowania” strony, które według mnie są warte uwagi i wykorzystania.

 

One Page Scroll v1.3

To bardzo ciekawy plugin, który ułatwia budowanie „skrolowanych” stron internetowych. Jest prosty w użyciu i reaguje na ruch rolki w myszce. Animacja jest zaimplementowana, w również ciekawy sposób. Przewijanie nie jest równe. Gdy skrypt zbliża nas do odpowiedniej lokalizacji, zaczyna zwalniać.

adres: www.thepetedesign.com/demos/onepage_scroll_demo.htm

Scrolld

Plugin równie warty uwagi. Zostawiono w nim wiele otwartych opcji, które pozwalają skrypt dopasować do naszych wymagań. Posiada różnorodne efekty przewijania strony. Z tego co zauważyłem nie reaguje na scrolbar myszki, w tym przypadku przewija się normalnie. Jednak nie można nazwać tego wadą.

adres: scrolldjs.com/demo/

 

JInvertScroll

Ten ciekawy plugin przewija z kolei w poziome. Jeżeli korzystałeś już z bibliotek podobnych do powyższych i znudziły Ci się. Możesz spróbować przewijać witrynę poziomo.  Bardzo ciekawe i nowatorskie rozwiązanie.

adres: www.pixxelfactory.net/jInvertScroll/

jQuery Arbitrary Anchor Plugin

Kolejny plugin warty uwagi do przewijania strony internetowej w pionie.

adres: briangonzalez.org/arbitrary-anchor

jQuery Scroll Path

Jeżeli marzy Ci się witryna, która będzie działał w nie co szalony sposób, to ten plugin z pewnością Cię zainteresuje. Plugin pozwala na przewijanie strony za pomocą hiperłączy. Pozwala również na animowanie obiektów html.

adres: joelb.me/scrollpath/

SuperScrollorama

Scrollrama jest chyba jednym z najbardziej znanych dodatków do animowania elementów html przy przewijaniu strony. Razem z wtyczko do płynnego przewijania pozwala na tworzenie naprawdę imponujących ponadczasowych witryn internetowych. Mnogość efektów, oraz możliwość dopasowani ich ustawień do własnych potrzeb, stawia ten plugin niewątpliwie na podium wszystkich tego typu rozwiązań.

adres: johnpolacek.github.io/superscrollorama/

Recommended Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.