Alternatywa dla Bootstram

Home / Pluginy / Alternatywa dla Bootstram

groundworkTweeterowy framework Bootstrap na pewno każdy zna. Jest jednym z najbardziej rozbudowanych frameworków jakie można znaleźć w sieci.  Jeżeli coś się zbyt często używa, szybko zaczyna się nudzić. Na szczęście jest ciekawa alternatywa dla Bootstrap jest również bardzo rozbudowana, choć nie co inna. Mowa o Groundwork CSS. Jest to framework open source przeznaczony dla twórców stron internetowych. Zawiera wiele elementów które przyśpieszają proces kodowania witryn internetowych.

Jak na framework CSS przystało Groundwork CSS posiada siatkę CSS do tworzenia wielokolumnowych stron internetowych, tutaj nie ustępuje Bootstrapowi bo również posiadamy dwanaście kolumn. Framework wspiera tekst responsywny. Można za pomocą niego tworzyć nagłówki responsywne, dostosowujące swą wielkość do rozdzielczości. Nagłówki skrolowane, które nadmiar tekstu pokazują po najechaniu na nie.

Najbogatszy jest dział UI Elements. Mamy w nim gotowe rozwijane, a zarazem responsywne i mobilne nawigacje na strony internetowe. Każdą nawigację możemy dopasować do własnych potrzeb za pomocą dostępnych opcji modyfikujących ustawienia czy domyślnych kolorów nawigacji. Jeżeli to jeszcze jest za mało możemy dopisać kilka linijek własnego kodu. Na tronie znajdziemy także wsparcie dla najróżniejszych przycisków, przycisków łączonych z ikonami Awesome, oraz dla całych formularzy HTML. W tym dziale znajdziemy również obsługę zakładek „tabs” na stronie internetowej, stylowe tabele, także responsywne, oraz bloki informacyjne w różnych kolorach.

Groundwork CSS na tym nie poprzestaje. Zawiera również wsparcie dla ikon awesome. Wystarczy osadzić określoną klasę do tagu <i> i na stronie wyświetli się ikona. Ikony zawieraja także opcje konfiguracyjne. Możemy dowolnie zmienić ich kolory, oraz wielkości.To co wyróżnia tego frameworka na tle pozostałych nie jest jedynie poziom jego rozbudowania. Groundwork CSS posiada wbudowane animacje, które można dowolnie wykorzystując, na dowolnych elementach HTML. Wystarczy do nich przypisać odpowiednią klasę i animacje mamy gotowe.

Podsumowując Groundwork CSS to wspaniałe narzędzie, które nie jednemu pozwoli i już pozwoliło zaoszczędzić czas przy tworzeniu stron internetowych. Dzięki temu Frameworkowi możemy skupić się na bardzie na detalach, ponieważ reszta już jest gotowa.

 

Recommended Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.