Newsletter w sklepie internetowym

Home / Ogólna / Newsletter w sklepie internetowym

Jedną z najpopularniejszych metod marketingowych jest newsletter. Narzędzie to nielubiane przez innych, dla drugich stanowi trzon każdej kampanii reklamowej. Wykorzystane umiejętnie potrafi przyprowadzić do naszego sklepu internetowego sporo nowych klientów, potrafi też utrzymywać relacje z tymi stałymi.

Co to jest newsletter?

Jest to program działający online, umożliwiający wysyłanie wielu mailów do użytkowników z listy adresatów. Pozwala na zbieranie danych do listy użytkowników, grupowanie ich oraz zarządzanie nimi. Programy tego typu obsługuje się za pomocą kliknięć. Większość aplikacji tego typu pozwala na tworzenie szablonów lub wiadomości HTML, za pomocą specjalnych edytorów online. Dzięki temu w prosty i szybki sposób jesteśmy w stanie stworzyć dobrze wyglądający list mailowy. Utworzony list możemy wysłać za jednym kliknięciem do tysięcy odbiorców.

Oprogramowanie dla newsletter’a?

Większość sklepów internetowych posiada wbudowany mechanizm tego typu w swój rdzeń. Jest zazwyczaj na standardowym wyposażeniu z jednego powodu. Jest niezbędny do przeprowadzenia dobrej kampanii reklamowej oraz do utrzymywania dobrych relacji z klientami. Są również programy działające z zewnątrz. W przypadku używania zewnętrznego oprogramowania musimy zawsze liczyć się z dodatkowymi kosztami.

Korzyści

Główną korzyścią newsletter’a zainstalowanego na sklepie internetowym jest możliwość szybkiego dotarcia do tysięcy odbiorców. Jeżeli posiadamy grupę odbiorców dopasowaną do naszego profilu działalności, w szybki sposób jesteśmy w stanie pozyskiwać nowych klientów. Kolejną korzyścią newsletter’a w sklepie internetowym to możliwość zacieśniania relacji. Dzięki sprawnemu mailingowi możemy wysyłać do stałych klientów informacje o nowościach, promocjach lub dla utrwalania i zacieśniania relacji kody z rabatami.

Jak powinien wyglądać list, przeznaczony do wysyłki?

Przede wszystkim list biuletynu powinien być czytelny i estetyczny. Powinien zawierać elementy graficzne i treści, które zachęcą potencjalnego klienta do wejścia na sklep internetowy. Może to być artykuł ekspercki, kod rabatowy lub prezentacja nowych produktów w sklepie. Ważne by całość też była miła dla oka, a temat zachęcał do otwarcia listu mailowego. Obecne kreatory maili pozwalają na tworzenie responsywnych listów, oznacza to że jeden list będzie dobrze prezentował się na urządzeniu mobilnym oraz większych monitorach.

Newsletter to świetne narzędzie proste w obsłudze. Nauka jego użytkowania zajmuje naprawdę nie wiele czasu, a korzyści z kampanii przeprowadzonych za pomocą niego mogą być znaczące.

Recent Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.