Strona internetowa z szablonu czy indywidualny projekt?

Home / Aktualności / Strona internetowa z szablonu czy indywidualny projekt?

shutterstock_840381641Zamawiając stronę internetową musimy podjąć decyzję czy chcemy iść drogą udeptaną i zakupić gotowy motyw graficzny czy też zdecydujemy się na oryginalny projekt graficzny strony internetowej. Czym różnią się obie drogi i jakie niosą ze sobą korzyści? O tym właśnie w tym artykule.

Przeanalizujmy najpierw drogą według szablonu graficznego. Jest to znacznie tańsza opcja ponieważ odpadają przybudowie strony takie etapy jak projekt graficzny szaty graficznej strony, jej cięcie oraz programowanie. To pozwala nam zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Niewątpliwie jest to dobra decyzja dla osób bądź firm, które mają bardzo ograniczony budżet na to przedsięwzięcie, ale mimo wszystko chcą zaistnieć w sieci. Szablon internetowy można zakupić w serwisach takich jak Template Moster czy Theme Forest, ich koszt jest zależny od serwisu w którym zakupimy templatkę oraz od stopnia zaawansowania kodu, który planujemy zakupić.

Zakupiony szablon graficzny wystarczy uzupełnić w treści i dodatkowe elementy takie jak obrazy, czy załączniki.

To rozwiązanie także ma swoje minusy. Szablony w znanych serwisach są sprzedawane masowo i jest duże prawdopodobieństwo, że strony w obrębie jednej branży mogą się powtórzyć. Nie będziemy na pewno zadowoleni gdy okaże się, że przed nosem wyrosła nam konkurencja korzystająca z takiego samego szablonu co my. Mało tego jeżeli strony są uderzająco podobne, może się okazać, że klienci chcąc trafić do Ciebie trafią do konkurencji i tam zostaną, ponieważ kojarzą Twoją witrynę i sądzą, że są u Ciebie. Jest to czarny scenariusz, najgorszy z możliwych, ale i tak właśnie może się wydarzyć.

Stworzenie strony internetowej w oparciu o gotowy szablon nie zamyka nam furtki w późniejszym zamówieniu oryginalnej szaty graficznej.

Przejdźmy zatem do drugiej możliwości jaką jest szata graficzna tworzona na zamówienie. Jest to droższa opcja lecz daje nam coś w zamian. Tworzenie grafiki na zamówienie dla potrzeb serwisu internetowego, daje nam przede wszystkim oryginalność oraz prawa autorskie do szablonu, który mamy zainstalowany na witrynie. Zamawiając indywidualny projekt mamy pewność, że zostanie on graficznie dopasowany do naszej firmy, będzie spójny z identyfikacją wizualną, oraz, że nikt w sieci nie będzie go posiadał.

Oryginalność strony jest ważna. Każdy klient powinien kojarzyć nas ze spójną grafiką, którą konsekwentnie opisujemy naszą firmę na papierach firmowych, wizytówkach, ulotkach itd. Służy to kreowania marki, która za niedługi czas może być sporo warta. Jeżeli budżet na to pozwala warto o to zadbać już na samym początku.

W raz z szablonem i całą stroną internetową zostają nam przekazane prawa autorskie i zależne. Tylko my będziemy mieli prawo decydować co się z daną grafiką konstrukcją stanie. Mamy pewność, że konkurencja nie będzie w sieci wyglądać tak jak my.

Recent Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.