Strona internetowa jest wymagana

Home / Aktualności / Strona internetowa jest wymagana

shutterstock_102766751Masz firmę? Powinieneś mieć stronę internetową. Nie jest to wymógł prawny lecz społeczny. Żyjemy w czasach gdzie czas to pieniądz, a czasu jest coraz mniej. Nie licz na to, że każdy kontrahent będzie podjeżdżał do biura po ulotkę czy dzwonił z prośbą o ofertę. Obecnie większość internautów szuka informacji o firmach w internecie. Mentalność użytkowników zmieniła się. Firma, która nie posiada strony nie jest nowoczesna, godna zaufania. Firma, która nie idzie zgodnie z duchem czasu nie jest godnym partnerem biznesowym.

W śród klientów, których miałem przyjemność obsługiwać było wielu takich, którzy stronę internetową założyli bo byli zmuszeni. Nasłuchali się wypowiedzi typu „Szukałem Pana w internecie, ale nie znalazłem”. Internet jest ogromną bazą wiedzy, warto do niej dołączyć. Omawiany przypadek dotyczy sytuacji, gdy osoba zna firmę, odnośnie której poszukiwał informacji. Jednak sieć jest czymś jeszcze większym, jest swoistym bazarem na którym firmy z danej branży walczą o klienta. Stroszą się w piękne szaty graficzne i przekonywujące treści. Użytkownik chętnie poddaje się bombardzie informacji tego typu ponieważ ma z tego ogromną korzyść. Spośród wielu firm może wybrać tą z najkorzystniejszą ofertą. Może wybrać również firmę z najlepszym bagażem doświadczenia, który został zamieszczony w dziale realizacji ze zdjęciami.

Jak to wygląda w praktyce. Kowalski wraca z pracy, jest głodny i zmęczony (nie pojedzie teraz do Twego biura bo mus się najzwyczajniej w świecie nie chce). Kowalski się posila, ogląda telewizję, jednocześnie odpoczywając, chwilę lub spędza czas z rodziną, którego zawsze jest tak mało. Kowalski nabiera sił i musi pomyśleć o ogrodzeniu do domu. (jest po 18:00 godzinie, a gdyby nawet nie było to zdążyłby obskoczyć z dwie firmy z branży). Kowalski siada przed komputerem i wpisuje w Google magiczne słowa „Ogrodzenia Wrocław”. Maszyna zasypuje go mnóstwem wyników na temat firm. Kowalski bacznie je przegląda i porównuje. Jest późno nie może dzwonić – przecież może napisać maila, a następnego dnia będzie miał komplet odpowiedzi. Kowalski będzie mógł wybrać firmę która na prawdę jest stworzona jak dla niego.

Jak widać strona internetowa jest nie zbędna. 65% Polaków ma dostęp do internetu. Co daje ponad 24 miliony użytkowników. Z tego 69% to osoby od 25 do 59 lat. Jest o co walczyć.

 

 

Recent Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.