Rozwiązania open source czy warto?

Home / Aktualności / Rozwiązania open source czy warto?

shutterstock_99173420Open source to wspaniałe rozwiązania związane nie tylko z oprogramowaniem. Jednak w świecie programów, aplikacji internetowych oznacza to mniej, więcej otwarty darmowy kod. W świecie internetu to głównie systemy zarządzania treścią lub wspaniałe pluginy wzbogacające strony WWW. W tym artykule skupię się na rozwiązaniach open source internetowych.

Jeżeli masz coś wspólnego z tworzeniem stron WWW lub planujesz taką stworzyć możliwe, że słyszałeś o pojęciu CMS, system zarządzania treścią. Tak się składa, że wśród aplikacji do zarządzania treścią w sieci królują rozwiązania open source. Oznacza to, że każdy tego typu aplikację może pobrać za darmo, zmienić ją wzbogacić i podzielić się z innymi. Zaletą aplikacji open source i prężnie działającej społeczności związanej nimi, jest ich prędkość rozwijania się i reakcji na wszelkie błędy i problemy.

Zamawiając stronę internetową opartą na aplikacji CMS open source masz pewność, że każda firma interaktywna w przyszłości, chętnie rozwinie przebuduje Twoją witrynę lub napisze nowe funkcjonalności. Zagłębiając się, w razem ze społecznością, w funkcjonalność danej aplikacji, znajdziesz wiele porad dotyczących polepszenia funkcjonalności, dostępnych dodatków, które potrafią niesamowicie wzbogacić funkcjonalność strony z prostego serwisu internetowego w portal informacyjny ze sklepem internetowym i forum.

Z open source nigdy nie jesteś sam. W razie problemu każdy z branży internetowej może Ci pomóc. Nie ma chyba webmastera, który nie miał styczności z serwisami opartymi na CMS’ach takich jak Joomla, WordPress czy drupal.

Większość rozwiązań open surce jest dopasowanych do potrzeb przeciętnego użytkownika internetu, który pragnie posiadać własną stronę internetową. Jeżeli sama w sobie aplikacja nie zaspakaja tych potrzeb można sięgnąć po rozszerzenia, których ilość w zależności od rodzaju aplikacji liczona jest w tysiącach.

Dopiero gdy wszystkie dostępne rozszerzenia zawiodą, możemy sięgną po systemy dedykowane, które zostaną dokładnie „uszyte na miarę”, aby sprostać wszystkich naszym wymaganią.

Recent Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.