Przygotowanie obrazów na stronę internetową

Home / Aktualności / Przygotowanie obrazów na stronę internetową

shutterstock_156532934Przy tworzeniu strony internetowej jak i aktualizacji treści bardzo ważną kwestą jest optymalizacja obrazów, które maja znaleźć się na stronie internetowej. Odczyt zdjęć ze strony WWW przebiega znacznie wolniej niż odczyt z dysku naszego komputera. Obrazy zamieszczane na serwerze powinny mieć odpowiednią rozdzielczość i rozmiar.

Standardowe monitory są w stanie wyświetlać obrazy w rozdzielczości 72dpi – 90dpi, co oznacza że jakość obrazów może być znacznie niższa niż te oddawane do fotografa, do druku. Współczesne aparaty wykonują zdjęcia w rozdzielczości 180-300dpi co oznacza, że ich jakość przewyższa możliwości odczytu monitorów. Strony internetowe przeglądamy jedynie za pomocą tego typu sprzętu. Możemy zatem zmniejszyć je, a tym samym pomniejszyć znacząco i rozmiar zajmowanej przestrzeni na dysku. Obrazy powinniśmy zmniejszyć do rozdzielczości 72dpi, ponieważ wyższej jakości i tak nie dostrzeżemy, a obrazy będą ładować się znacznie szybciej.

Rozmiar w pikselach również ma znaczenie. Najczęściej używaną rozdzielczością przez monitory to 1366px na 760px. Co oznacza, że zdjęcia wykonane nawet telefonem są za duże. Obrazy przed zamieszczeniem na stronie powinno się najpierw proporcjonalnie przeskalować do maksymalnych wielkości 800px na 800px.

Przy optymalizacji obrazów należy pamiętać aby ich nazwy nie posiadały żadnych znaków specjalnych, nawet spacji.

Tak zoptymalizowane obrazy pozwolą Twojej stronie znacznie szybciej się ładować i poprawnie wyświetlać na stronie internetowej.

Recommended Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.