Obrazy na stronie internetowej

Home / Aktualności / Obrazy na stronie internetowej

shutterstock_103783664Po za treścią drugą najważniejszą warstwą na stronie to obrazy. Warto zadbać więc o to by na naszej stronie znalazły się grafiki, które nie tylko będą kolorowymi zdobnikami, ale i nawiążą do tematyki strony i będą kształtowały, lub pomagały w kształtowaniu jej charakteru. Na przestrzeni ostatnich lat trendy wykorzystania obrazów znacznie się zmieniły. Kiedyś używało się ich znacznie mniej. Wpływ na to miała przeciętna dużo niższa prędkość łączy internetowych w porównaniu do dnia dzisiejszego.

Obecnie tak jak nie tylko w internecie zaczyna mieć znaczenie naturalność. Właściciele stron odbiegają już od zdjęć z modelami przedstawiającymi idealne rodziny, pracowników. Omijane są obrazy z modelami, którym od sztucznego uśmiechu nie mal łamie się twarz. Idziemy w stronę normalności. Mamy dość wymuskanych krzywych obrazów.

Zdjęcia na stronie stanowią świetną możliwość do kierowania stylem witryny, odczuciami odbiorcy. Zauważ że obecnie nie stosuje się dodatkowych grafik. Strona składa się z banera, którym najczęściej są obrazy. Następnymi elementami graficznymi są obrazy mniejsze reprezentujące artykuł, lub przestrzeń z tekstem. W większości stron to obrazy stanowią szatę graficzną. Zwłaszcza na witrynach informacyjnych, firmowych.

 

Recommended Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.