Kultura retro w internecie

Home / Aktualności / Kultura retro w internecie

W dzisiejszym artykule nawiążę do stylu, który zatoczył koło w historii i obecnie ma się dobrze, a projektanci, dobrze czujący się w nim zarabiają krocie. Mowa o stylu retro. Czym jest retro? Retro jest terminem używanym w dzisiejszych czasach do określania elementów dzisiejszej kultury, które pochodzą lub mocno nawiązują do przeszłości. Jest to bardzo luźne pojęcie. Retro nawiązuje bardziej do czasów z lat 60-80′.

Styl ten przelewa się ostatnimi laty od wykończeń wnętrz, odzież, aż po nowo technologie. Tak nowoczesność wcale nie przeszkadza by nawiązać nią do dawnych lat. Dzisiaj skupię się głównie na trendach związanych, ze stylem retro głównie, w świecie najnowszych technologii, a głównie w sieci internetowej.

Świat internetu jest pewnym odzwierciedleniem naszego świata realnego, bo co się dzieje w naszym życiu realnym zaraz przenika do sieci. Czy dzieje się to na portalach społecznościowych, informacyjnych nie ma to znaczenia. Każdy nowy trend, nurt przelewa się przez internet jak fala tsunami tyle że z jeszcze większą prędkością. Ze stylem retro nie było inaczej. Sklepy internetowe wykonane w tym stylu robią furorę, a co najlepsze przyciągają klientów.

Styl retro stał się na tyle pożądany przez konsumentów, że produkty nawiązujące do tego stylu można było sprzedać drożej. Nie masz pomysłu na nowy produkt, wykonaj go w stylu retro i się sprzeda. Stwórz do tego sklep internetowy w stylu retro. Tak mniej więcej to działało jeszcze kilka lat temu. Nurt ten obecnie się wyklarował, a sklep internetowy który, w nim działa musi oprócz samego nawiązania, mieć tą samą klarowność i jakość.

Obecnie kultura retro wkroczyła, w bardzo odpowiadający mi etap jakości, elegancji. Cały bałagan, chaos związany z tym stylem opadł. Nie wystarczy mieć na stronie internetowej fajnej czcionki by ludziom, strona się podobała. Kult retro rozpatrywany jest jako całość, jako sztuka – element prawdziwej kultury.

Ciekawe zestawienie swoich prac wykonała firma Design Cart. Znajdziemy w nim praktycznie same sklepy internetowe, na uwagę zasługuje niezwykła jakość owych sklepów internetowych w stylu retro.

Myślę że powyższy artykuł rozjaśni ci nieco obecny stan stylu retro.

Recommended Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.