Jak powinna wyglądać moja strona internetowa?

Home / Aktualności / Jak powinna wyglądać moja strona internetowa?

Jeżeli myślisz o założeniu strony internetowej, na pewno zadajesz sobie to pytanie cały czas. Planujesz, wyobrażasz sobie, oglądasz strony konkurencji. Strona internetowa powinna być unikalna, to najważniejsze. Jej wyjątkowość, oryginalność spowoduje że użytkownik zapamięta właśnie Twoją stronę. Na pewno ją zapamięta, ale czy na nią wróci? Może równie dobrze w swojej głowie włożyć adres jej do szufladki „więcej nie odwiedzać”. Wyjątkowość może być dwojaka. Albo zaskoczysz i zachwycisz użytkownika, a dalej zainteresujesz i zdobędziesz nowego klienta, albo go odstraszysz i zbudujesz w nim straszne wyobrażenie Twej firmy.

Przed zamówieniem strony poszukaj inspiracji w śród zdjęć z Twojej branży, katalogów stron. Szukaj inspiracji nie tylko na stronach z Twojej branży, ale również i spoza. Zanotuj najlepsze Twoim zdaniem elementy. Strony, które sam byś ominął też warto przejrzeć warto zobaczyć jakich błędów nie popełniać. Wszystkie te zadania pomogą Ci zaplanować układ, kolorystykę, oraz obrazy, których mógłbyś użyć lub zakupić podobne.

Możesz spróbować postawić się na miejsce użytkownika, czego by oczekiwał odwiedzając stronę. Jeżeli masz klientów, których mógłbyś o to zapytać zrób to. Twoja strona powinna być przejrzysta, ciekawa pod względem graficznym. Treść powinna być niemęcząca taka, którą można przeczytać do końca. Oferta jasna klarowna bez zbędnych szczegółów. Na stronie warto korzystać z dodatkowych elementów graficznych jak np nagłówki zapisane ciekawą czcionką czy ikony. Symbolikę łatwiej odczytuje się niż tekst.

 

Recommended Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.