Ile powinna kosztować strona internetowa?

Home / Aktualności / Ile powinna kosztować strona internetowa?

Przy składaniu zapytań do firm interaktywnych warto dowiedzieć się jakich cen możemy spodziewać się oraz ile warte są tego typu usługi. Jest wiele technologi tworzenia stron internetowych, istnieje naprawdę wiele możliwości z roku na rok powstają nowe technologie i jest w czym przebierać. Zacznijmy od najtańszych rozwiązań.

Strona internetowa w HTML i CSS

Obecnie chyba już nikt nie tworzy stron opartych na samym języku HTML. W HTML, XHTML czy HTML5 tworzy się jedynie szkielet, konstrukcję witryny. CSS służy do określenia warstwy prezentacyjnej. Czyli jak nasza strona powinna wyglądać. Gdybyśmy zamówili prostą stronę internetową składającą się z kilku zakładek zawierających samą treść powinniśmy za nią zapłacić od 500zł do 1000zł. Wszystko zależy również gdzie zapytamy o cenę. Rozbieżności w cenach są sprawą normalną. Na cenę zawsze wpływają koszty, ponoszone przez firmę. Koszt siedziby pracowników, programistów, którzy nie należą do tanich specjalistów.

Strona internetowa HTML, CSS + bajery

Kolejnym krokiem można założyć, że jest strona internetowa oparta na HTML, CSS z różnymi dodatkami typu galeria, slider. Tak naprawdę dochodzą na tu kolejne technologie takie jak javascript, AJAX. Strona zostaje wyposażona w dodatkowe biblioteki, takie jak np.: JQuery. Strony tego typu wyglądają już całkiem dobrze, co najważniejsze zdają się żyć. Coś się rusza, coś działa w sposób wyróżniający witrynę na tle pozostałych. Ile zatem może kosztować tego typu witryna? Koszt stworzenia tego typu strony, zakładając, że również będzie zawierał około 5 zakładek może wynieść od 800zł do nawet 2000zł. Biblioteki takie jak JQuery dają potężne możliwości. Cena zależy mocno od tego jakie zachowania interakcyjne zechcemy wprowadzić na stronę oraz ile ich będzie.

Strona internetowa z systemem zarządzania treścią

System zarządzania treścią pozwala na prostą edycję treści znajdujących się na stronie. Dzięki niemu do obsługi strony nie trzeba znać żadnych języków programowania. Jest to również najczęściej wybierane rozwiązanie przez klientów firm interaktywnych. Zamawiając stronę internetową z systemem CMS, uniezależniamy się od firmy, która ją stworzyła. Na dłużą metę jest to rozwiązanie tańsze, ponieważ sami dokonujemy aktualizacji na stronie. Tu ceny już są bardzo różne. Możemy wybrać rozwiązania open source, które znacznie obniżają koszty. Zakładając że liczba zakładek wyjściowa w dalszym ciągu wynosi ok pięciu, oraz, że zamawiamy grafikę indywidualną cena może wynieść w przedziale od 1000zł do 2000zł. Zamawiając rozwiązanie dedykowane koszt może wzrosnąć do 4000zł. Możemy stronę internetową rozszerzyć no o katalog produktów, newsletter lub jeszcze inne funkcjonalności. Ceny wtedy mogą wahać się nawet do 10 000zł, w zależności od naszych potrzeb.

 

 

Recommended Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.